КОЛДРЕКС прах лимон-облекчава симптомите при грип

  • Производител: GSK-CONSUMER HEALTHCARE
  • Бруто тегло: 0.02
  • Код: gsk05242
  • Цена за 1 бр.: 6.60 лв.

КОЛДРЕКС прах лимон-облекчава симптомите при грип

КОЛДРЕКС прах лимон - облекчава симптомите при грип
10 сашети
COLDREX HOTREM LEMON Powders

КПрах за перорален разтвор
Моля преди употреба да прочетете внимателно тази листовка.
Състав:
Всяко саше съдържа като лекарствени вещества:
Paracetamol 750 mg. Phenylephrine hydrochloride 10 mg. Ascorbic acid 60 mg.
Помощни вещества: захар, лимонена киселина, натриев захарин, натриев цитрат, оцветител (хинолин жълто) и лимонена есенция.
Опаковката съдържа 5 или 10 сашета, като всяко от тях съдържа 5 гр. прах.
Характеристики: Coldrex HotRem Lemon съдържа парацетамол - аналгетик (болкоуспокояващо средство) и антипиретик (понижава температурата), фенилефрин хидрохлорид - деконгестант, който предизвиква отбъбване на лигавицата на носа и синусите, помагайки Ви да дишате по-леко, и витамин С, който обикновенно се прилага при грип и настинки поради повишените нужди на организма, особено в началния стадий на заболяването.
Показания: Coldrex HotRem Lemon краткотрайно облекчава симптомите при грип, настинка и висока температура. Тези симптоми включват главоболие, болка при възпалено гърло, мускулни болки, запушен нос, синузити и свързаната с тях болка.
Противопоказания: Не приемайте други лекарства, съдържащи парацетамол.
Не взимайте Coldrex HotRem Lemon, ако сте алергични към парацетамол, фенилефрин хидрохлорид, витамин С или някое от помощните вещества; ако имате чернодробни или остри бъбречни заболявания; ако страдате от повишена функция на тироидната жлеза, диабет или сте лекувани от високо кръвноналягане или сърдечни заболявания; или ако взимате трициклични антидепресанти, бета-блокери и приемате или сте приемали, през последните две седмици, инхибитори на моноаминооксидазата.
Предупреждения / предпазни мерки: Преди да вземете Coldrex HotRem Lemon се консултирайте с Вашия лекар, ако взимате метоклопрамид,домперидон (използван за повлияване на гадене и повръщане) или холестирамин, прилаган за понижаване нивото на холестерин.
Ако сте бременна или кърмите, консултирайте се с Вашия лекар преди да вземете Coldrex HotRemLemon.
Лекарственият продукт съдържа 2,895 гр. захар. Когато се приема съгласно препоръките за дозиране, всяка доза набавя до 2,895 гр. захар. По тази  причина е неподходящ за лица с вродена непоносимост към фруктоза, глюкозен / галактозен синдром на малабсорбция или захарно / изомалтозен дефицит.
Дозировка: Изсипете едно саше в чаша и напълнете с гореща вода.
Разбъркайте докато се разтвори.
Възрастни и деца на и над 12 години: Да се взима по едно саше на всеки 4 часа.
Не взимайте повече от 4 сашета за период от 24 часа.
Да не се взима на интервали по-кратки от 4 часа.
Да не се дава на деца под 12 години, освен по лекарско предписание.
Консултирайте се с лекар, ако високата температура продължи повече от 3 дни, а другите симптоми - повече от 5 дни.
Не надвишавайте посочената доза. Приемането на прекалено голямо количество може да увреди черния дроб. Ако приемете повече от посочената доза, незабавно потърсете медицинска помощ, дори и да се чувствате добре.
Нежелани реакции: При парацетамол, нежеланите реакции са редки. Може да се наблюдават алергични реакции, напр. кожен обрив. Фенилефрин може да причини гадене, главоболие, леко повишаване на кръвното налягане и много рядко сърцебиене. Тези ефекти са преходни. Консултирайте се с Вашия лекар,ако наблюдавате някакви неочаквани реакции.
Срок на годност: Не използвайте след датата посочена на опаковката.
Срок на годност - 3 години.
Да се пази на места, недостъпни за деца.
Да се съхранява при температура под 25оС.
Производител: GSK-CONSUMER HEALTHCARE

Други продукти от "антиинфекциозни средства"