НУРОФЕН СТОПКОЛД - при грип

  • Производител: ДРУГИ МАРКИ
  • Бруто тегло: 0.02
  • Код: 9204
  • Цена за 1 бр.: 7.22 лв.

НУРОФЕН СТОПКОЛД - при грип

НУРОФЕН СТОПКОЛД - при грип
12 тблетки
NUROFEN StopCold

Моля, прочетете внимателно листовката, преди да започнете да ползвате лекарствения продукт. Запазете я, може да пожелаете да я прочетете отново.
Какво се съдържа в Нурофен Стопколд?
Всяка таблетка съдържа:
лекарствените вещества Ibuprofen 200mg и Pseudoephedrine Hydrochloride 30mg.
Съдържа и следните помощни вещества: калциев фосфат, микрокристална целулоза, талк, поливинил пиролидон, натриева карбоксиметил целулоза, магнезиев стеарат, хидроксипропилметил целулоза, титаниев диоксид, оцветители (съдържат алуминий и Е110), шеллак, черен железен оксид.Опаковка Нурофен Стопколд съдържа 12 или 24 таблетки.
Какъв лекарствен продукт е Нурофен Стопколд таблетки и за какво служи?
Нурофен Стопколд съдържа ибупрофен, който принадлежи към групата на нестероидните противовъзпалителни лекарствени продукти(НСПВС). НСПВС осигуряват облекчение, като променят отговора на организма към болка, възпаление и висока температура.Псевдоефедринът оказва съдосвиващо действие на кръвоносните съдове и облекчава симптомите при запушен и течащ нос.Нурофен Стопколд е ефективен при течащ или запушен нос и синуси, облекчава болката, главоболието, температурата, както и дискомфорта при болки в гърлото.Нурофен Стопколд се отпуска без лекарско предписание.
Прочетете внимателно преди да започнете да взимате Нурофен Стопколд таблетки:
Не трябва да приемате Нурофен Стопколд ако:

• сте алергични към ацетилсалицилова киселина, ибупрофен или към някоя от съставките на лекарствения продукт
• имате астма, алергични обриви или сърбежи, появява се алергична хрема, когато взимате ибупрофен, ацетилсалицилова киселина или подобни на тях лекарствени продукти
• имате язва на стомаха или дванадесетопръстника
• имате сърдечно заболяване, високо кръвно налягане, увеличение на простатата или повишена функция на щитовидната жлеза.
• имате диабет или глаукома.
• вашата възраст е под 12 години
• сте бременни или кърмите
• сте спортисти, поради положителен допинг тест
Консултирайте се с вашия лекар преди да започнете да взимате Нурофен Стопколд ако:
• имате астма или сте получавали астматични пристъпи
• имате бъбречни, сърдечни или чернодробни проблеми и сте в напреднала възраст.
• имате системен лупус еритематозус или друго смесено съединително-тъканно заболяване
• редовно приемате други лекарствени продукти, особено ако това са:
- лекарствени продукти за разреждане на кръвта (антикоагуланти)
- антидепресанти, включително трициклични антидепресанти деконгестанти или потискащи апетита лекарства
- лекарства за сърце или високо кръвно налягане, включително и диуретици
- други облекчаващи болката лекарства, съдържащи ацетилсалицилова киселина, ибупрофен или други от групата на нестероидните противовъзпалителни лекарствени продукти, вземали сте през последните 14 дни моноаминооксидазни инхибитори метотрексат или литиеви препарати зидовудин
Има данни за единични случаи на употреба на НСПВС лекарствени продукти, прилагани продължително и при по-високи дози, които могат да повлияят временно и обратимо възможността за забременяване.
Как да взимате Нурофен Стопколд?
За възрастни и депа над 12 години:
Първоначално се приемат 2 таблетки с вода, след това ако е необходимо се вземат 1 или 2 таблетки на всеки 4 часа, но не повече от 6 таблетки за 24 часа.
Не е подходящ за деца под 12 години.Ако симптомите продължат повече от 3 дни и болката и температурата не се повлияват или се появят нови симптоми, консултирайте се с лекар или фармацевт.
Докато приемате Нурофен Стопколд таблетки: Ако случайно или умишлено сгрешите и приемете повече таблетки от посочената доза, незабавно се обърнете към личния си лекар или най-близкото лечебно заведение.
Нежелани ефекти: Нурофен Стопколд се приема много добре от повечето хора, в отделни случаи Могат да се появат следните странични реакции: стомашно разстройство и болка, гадене, повръщане, стомашна язва, оцветени в черно изпражнения, обриви, сърбеж, астматични пристъпи, затруднено дишане, изпотяване, жажда, мускулна слабост или тремор, безсъние, болка в гърдите или сърцебиене, бъбречни или чернодробни проблеми, главоболие, замайване и смущения в слуха, много рядко затруднения в уринирането, промяна в настроението, безпокойство, лющене на кожата, хематоми и подуване на лицето.Ако се появят някой от тези нежелани реакции или други необичайни симптоми, спрете да приемате лекарствения продукт и незабавно се консултирайте с лекар или фармацевт.
Как да се съхранява лекарствения продукт?
Да не се използва след датата, посочена на опаковката. Да се съхранява под 25°С.Запомнете: Да се съхранява на място, недостъпно за деца.
Как можете да получите повече информация за Нурофен Стопколд таблетки?
Листовката дава най-важната информация на пациента за Нурофен Стопколд.
Ако имате повече въпроси след прочитането й, попитайте вашия лекар или фармацевт, те ще ви дадат допълнителна информация.
Производител: BOOTS

Други продукти от "антиинфекциозни средства"